Ülkenin geleceğine sizler yön vereceksiniz
EĞİTİM / 26.2.2018 / Görüntülenme: 128

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, Meram Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Başkan Fatma Toru, okulun konferans salonunda bir araya geldiği öğrencilerle bol bol sohbet edip, nasihatlerde bulundu.

“TARİH BİLİNCİNE SAHİP OLMAMIZ GEREKİYOR”

Konuşmasına Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini ifade eder başlayan Başkan Toru, “İçinden geçmekte olduğumuz dönem itibariyle tarih bilincimize sahip çıkmamız gerekiyor. Biz tarihimizi bilmeden bu olaylarla baş etmemiz oldukça güç. Daha fazla okuyacağız. Akademik başarı önemli ancak tarih bilincini manevi bilinçle de desteklersek çok daha başarılı oluruz” dedi.

“ÜLKENİN GELECEĞİNE SİZLER YÖN VERECEKSİNİZ”

Ülkenin geleceğine yön verecek bugünün gençlerine güvendiğini ifade eden Toru; “Türkiye şu anda 100 yılın adımlarını atıyor. Önümüzdeki yüz yıl boyunca Türkiye bölgesinde söz sahibi olacak ve bugünden bunun taşları döşeniyor. Bu taşlar sizler için döşeniyor ve bu taşlar döşenirken sizler de ileride rol alacaksınız. Kiminiz hakim, kiminiz doktor, kiminiz eğitimci, kiminiz politikacı olacaksınız. Hepiniz farklı yerlerde bu ülkenin geleceğine yön vereceksiniz. Sizlere güveniyoruz” şeklinde konuştu.  

Sohbet sonunda Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak adına istek ve taleplerini dinledi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.