21. sağlık projesi de hizmete girdi
SAĞLIK / 26.2.2018 / Görüntülenme: 295

Karatay Belediyesi; 21. sağlık projesi olan Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tamamlandı. Karatay Belediyesi Hizmet Binası ile Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniği arasında yer alan Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kapsamlı olarak inşa edildi ve Konya İl Sağlık  Müdürlüğü’ne devredildi.

Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin 2395 m2 inşaat alanında 870 m2 arsa üzerinde 3 katlı olarak yapıldığını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, merkezin içerisinde 20 adet diş kliniği, röntgen odaları, laboratuvar, alçı odası, Bay-Bayan Mescit gibi pek çok hizmetin yer aldığını belirterek; Karatay’a ve Konya’ya yakışır bir tesis kazandırdıklarını ifade etti. Başkan Hançerli açıklamasında, Karatay’da sağlık ocağı ihtiyacı kalmadığını belirtti.

Karatay Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Karatay KETEM’in (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) son teknoloji ürünü cihazlarla kanser taramalarına devam ettiğini dile getiren Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de dahil olmak üzere Karatay Belediyesi tarafından yapılarak Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilen sağlık yatırımlarının Karatay’a ve Konya’ya şifa kaynağı olması temennisinde bulundu.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.