Anma programı iki gün sürdü
EĞİTİM / 26.2.2018 / Görüntülenme: 168

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Anadolu Mektebi öğrencileri tarafından iki gün süreyle icra edilen “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” başlıklı programın kapanış paneli, 22 Şubat 2018 tarihinde Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşti.

21 Şubat 2018 tarihinde Konya il merkezinde 9 farklı noktada icra edilen programın kapanış paneli, Tarık Buğra’nın da memleketi olan Akşehir’de geçekleşti. Panelde ilimizin çeşitli okullarında eğitim gören Sezer Kaynak, Fahriye Akçin, Sena Büyükkerniç, Havva Özan ve Zeynep Meşe isimli öğrenciler, Tarık Buğra’nın farklı yönleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

Programa Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı ve Tarım ve Köyişleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Akşehir Belediye Bakanı Salih Akkaya, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, ilçe protokolü ve öğrenciler katıldı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.