Yamaç paraşütü için kollar sıvandı
SPOR / 1.3.2018 / Görüntülenme: 206

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Seydişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Seydişehir THK Şube Başkanı ve Seydişehir Orman İşletme Şefi ile birlikte ilçede yamaç paraşütü yapılabilecek noktalarda incelemelerde bulunuldu. Seydişehir’de alternatif spor dallarının gelişmesi noktasında çalışmalara devam ettiklerini kaydeden İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “İlçemizde sporun her dalının gelişmesini istiyoruz. Alternatif sporlar üzerinde bir çalışma yapıyoruz. Yamaç paraşütünün yapılacağı alanlar konusunda çalışmalarımızda sona geldik. Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz sportif aktivitelerin ve alternatif spor dallarının ilçemizin tanıtımı ve turizminin  gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Eğitim yerinin belirlenmesinin ardından gençlerimiz yamaç paraşütü öğrenecek” diye konuştu.

Orman Bölge Müdürlüğü sınırları Taraşçı Mahallesinde bulunan 7 Bin 850 metrekarelik alanın Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisinin yapılaı, alanın hazırlama ve ulaşım sorununun çözümünü ilçe belediyesinin üstlendiği bildirildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.