Ana elinden Mehmetçiğe destek
GÜNDEM / 4.3.2018 / Görüntülenme: 196

Mustafa Karaciğan İlkokulu öğrencileri’nin Hayatı Paylaşanlar Derneğine destek olmak amacıyla 15 gün önce başlattığı "Ana elinden Mehmetçiğe" isimli kampanya, sona erdi. Proje kapsamında öğrenciler Mehmetçiğe mektup yazarken, velilerden bazıları askerlere atkı, bere ve çorap ördü bazıları ise Kur-an’ı Kerim Okuyup dua etti.

1-B sınıfı öğrenci ve velilerinin gerçekleştirdiği kampanya ile ilgili açıklama yapan sınıf öğretmeni Emine Altınışık; “Hayatı Paylaşanlar Derneğine destek olmak amacıyla müdürümüz Kamil Serin koordinatörlüğünde okulumuzda ‘Ana elinden Mehmetçiğe’ adlı bir proje başlattık. Sınıf annemiz de velilerimizi organize ederek okul spor salonunda bu kampanyaya destek verdi. Öğrencilerimiz ayrıca cephede törür örgütleri ile çarpışan Mehmetçiğimize mektup yazdı. Son olması ve annelerin gözyaşlarının dinmesi için Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen askerlerimizden Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç nezdinde tüm şehitlerimiz için Yasinler okundu hatimler inildi. Ben kampanyamıza destek veren tüm velilerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yaşları 7 ila 10 arasında değişen minik öğrencilerin annelerininde yardım ettiği kampanyada toplanan 8 koli atkı, bere çorap ve iç çamaşırının, Hatay Reyhanlı’da bulunan askeri birliğe teslim edildiği bildirildi.

Proje Koordinatörü Okul Müdürü Kamil Serin de açıklamasında öğrencilerin duyarlığından böyle güzel bir çalışmanın oraya çıktığını belirtirken, Proje Koordinatör Yardımcısı A. Ahmet Sevindi ise vatan savunmasında gözlerini budaktan sakınmayarak canlarını ortaya koyan askerlerimize hem moral verilmesi hem de katkı sunulması amacıyla başlatılan kampanyaya öğrencilerin heyecanla destek verdiğini dile getirdi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.