Petrol kralının torunu kaçırıldı
MAGAZİN / 24.3.2018 / Görüntülenme: 572

Amerika'nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty'nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.'ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınpederine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.'ın hayati tehlikesi her geçen saniye artmaktadır.

1973 yılında yaşanan gerçek bir olaydan sinemaya uyarlanan filmde, o günlerde dünyanın en zengini olarak bilinen dolar milyarderi, petrol kralı John Paul Getty hiç beklemediği bir gelişme ile karşı karşıya kalır. Onun yerinde olan çoğu insanın aksine oldukça şaşırtıcı bir işe imza atar ve hiçbir şey yapmaz. O yıl 81 yaşına basmış olan yaşlı adamın torunu kaçırılır, Getty için oldukça küçük bir meblağ olan 17 milyon dolarlık bir fidye talep edilir. Adam kılını kıpırdatmamayı tercih eder. Olaylar büyür ve medya da işin içine girer. Geçtiğimiz yüzyılın en enteresan iş adamlarından biri olarak tanınan John Paul Getty’nin hayat hikayesi ve yaşlılığında gerçekleşen bu akıl almaz olaylar bir dönem oldukça konuşulmuş, uzun süre de akıllardan çıkmamıştı.

Yaratık (1979), Bıçak Sırtı (1982), Gladyatör (2000), Kara Şahin Düştü (2001) gibi yapımlarla dünya sinemasına adını yazdıran yapımcı ve yönetmen Ridley Scott'ın yönetmen koltuğuna oturduğu 2017 yapımı filmin başrollerinde; Michelle Williams, Mark Wahlberg ve Christopher Plummer yer alıyor. Filmin senaryosunu ise David Scarpa ait.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.