Mehmetçik dünyanın en cesur askeridir
EĞİTİM / 27.3.2018 / Görüntülenme: 174

Necmettin Erbakan Üniversitesi Harita Mühendisliği Topluluğu öğrencileri, Zeytin Dalı Operasyonundaki Mehmetçiklere destek için geliri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere kermes düzenledi.

Kermeste konuşan NEÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Zahit Selvi, kermeste emeği geçenlere teşekkür ederek, “Mehmetçik kavramı milletimiz açısından oldukça önemli. Peygamber ocağı dediğimiz yerden bahsediyoruz. Vatanımızın huzuru için onlar emek veriyorlar. Devletimiz her türlü imkanı sağlıyor ama şehitlerimizin, gazilerimizin ve yakınlarının ihtiyaçları ile ilgili devletimizin sunduğu imkanların yanında biz de elimizden geldiğince katkı verebilmek için kermes düzenledik. Bu fikrin öğrenci arkadaşlardan gelmesi bizler için çok önemli. Bu konuda bir farkındalığın olduğunu gösteriyor” dedi.

Türk milletinin her zaman Mehmetçiğin yanında olduğunu söyleyen NEÜ Harita Mühendisliği Topluluk Başkanı İkra Peçenek de, “Mehmetçik dünyanın en cesur askeridir. Hiçbir savaşta yılmamış, her zaman layıkıyla görevini yerine getirmiştir. Bizler de bu tür etkinliklerle ve dualarla ülkemizin geçtiği kritik süreç içinde Mehmetçiğimizin yanında olmak istedik” ifadelerini kullandı.

Kermese Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürü Kenan Çiftçi, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.