Projenin adı Bilim Kurdu
EĞİTİM / 27.3.2018 / Görüntülenme: 192

Meram Belediyesi, Meram Kaymakamlığı, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Bilim Kurdu’ projesi kapsamında bilim günü etkinlikleri aylık olarak yapılıyor. Bilim Kurdu dergisi ile bağlantılı olarak yapılan bilim günlerinde ‘Mühendislik’ teması hakkında bu ay bilgi ve deneyim kazanan öğrenciler,

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bekir Yıldız’ı sorularıyla terlettiler. Öğrenciler; elektrik, malzeme, mekatronik ve cern mühendisliği laboratuvarlarında çeşitli eğlenceli etkinlikler yaparak günü değerlendirdiler.

Meram Belediyesi’nin başlattığı ve KTO Karatay Üniversitesi’nin bilim etkinliklerine ev sahipliği yaptığı proje kapsamında, Konya’da TEOG sınavında üstün başarı gösteren okullarda öğrenim gören 5. 6. sınıf grubundaki öğrencilere, her ay bilimin farklı bir alanıyla ilgili eğitimler veriliyor. Proje kapsamında daha önce ‘Matematik’ ve ‘Tıp’ temalarında etkinlikler yapılmıştı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.