Konya’nın misafirleri Adıyaman’dan
TÜRKİYE / 28.3.2018 / Görüntülenme: 223

İller arasındaki kardeşlik köprülerinin kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla, İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı doğrultusunda başlattığı ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında, Adıyaman’dan 5 grup halinde toplamda bin öğrenci Konya’ya gelecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 21 ilden seçilen 15 yaş ve altı okul çağında olan 50 bin katılımcı, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etme imkanını bulacak.

Konya’da Mart ayı içerisinde hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında, ilki 15-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen program sonrası, yaklaşık 200 kişilik ikinci öğrenci grubu da 29 Mart-1 Nisan tarihlerinde 4 gün Konya’da ağırlanacak. Misafir öğrenciler; Konya’nın İstiklal Harbi Şehitliği, Mevlana Müzesi, Bedesten, Şemş-i Tebrizi Türbesi, Karatay Müzesi, İnce Minare Müzesi, Alaaddin Tepesi, Alaaddin Cami, 80 Binde Devri Alem Parkı, Bilim Merkezi, Tropikal Kelebekler Vadisi ve Ecdad Parkı gibi Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarının yanı sıra Konya Valiliğini ziyaret edecek. Öğrenciler ayrıca, film gösterimi etkinliğinde sinemada ‘Direniş Karatay’ filmini izleyecek ve Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenecek olan Sema Ayin-i Şerifi programına katılacak.

Projenin Konya ayağı, Konya Valiliğinin öncülüğünde; Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Merkez İlçe Belediyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası’nın katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.