Velilerden öğrencilere özel sınıf
EĞİTİM / 31.3.2018 / Görüntülenme: 141

Okul Aile Birliği tarafından donatılan Stem Kodlama ve Robotik Eğitim Sınıfı, Karatay İzzet Bezirci İlkokulunda düzenlenen törenle açıldı.

Protokolün katılımı ile gerçekleşen törenin açılışında konuşan Okul Müdürü Hüseyin Şenol Doğru, öğrencilerin çözüm odaklı yetiştirilmesinin önemine dikkat çekerek, onların tüketim mantığından üretim mantığına geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Doğru, bu sınıfın Karatay’da ilkokul düzeyinde bir ilk olduğunu da ifade etti.

Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar da yaşadığımız çağın bilişim çağı olduğuna dikkat çekerek, bu sınıfın donatılmasında ve işlevsel hale getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra protokol tarafından sınıfta bulunan cihaz ve materyaller hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alındı.

Programa Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yusuf İpek, Dündar Polatcan ve Aydın Uygun, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.