Kullanım hakkı ilk gelen ailenin
YEREL / 1.4.2018 / Görüntülenme: 150

Karatay Belediyesi, Karaaslan Mahallesi Karaaslan Hobi Bahçelerinin yanına 466 adet ‘Bireysel Aile Piknik Bahçesi’ yapıyor. 2017 yılında yaklaşık 2.114.639 kişiyi ağırlayan Karatay Şehir Parkı ve Fair Play Müzesine ev sahipliği yapan Olimpiyat Parkı’na rakip yine Karatay Belediyesi’nden geliyor.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karaaslan Mahallesi Karaaslan Hobi Bahçelerinin yanında 97 Bin m²’lik alan içerisinde 100’er m2 büyüklüğündeki 466 adet aile piknik bahçesinin yapımının sona yaklaşıldığını söyledi.  Başkan Hançerli, ücretsiz olarak hizmet verecek piknik bahçelerinin içerisinde mangal, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri olduğunu; ortak alanlarda, basketbol sahası, EPDM zeminli çocuk oyun alanı, bay-bayan mescit, bay-bayan wc gibi sosyal donatı alanlarının bulunduğunu söyledi. Başkan Hançerli; projenin yaklaşık 3 Milyon TL’ye mal olduğunu belirtti.

Başkan Hançerli Bireysel Aile Piknik Bahçelerinde herhangi bir rezervasyon uygulaması yapılmadan; ilk gelen ailenin o gün için kullanım hakkı kazanacağını belirtti. Ailecek piknik yapmak isteyen vatandaşların müstakil evlerinin bahçesinde piknik yapar gibi rahat ve huzurlu bir gün geçirebileceklerini dile getirdi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.