Bir gün bize de lazım olabilir
YAŞAM / 3.4.2018 / Görüntülenme: 132

Türkiye'nin dört bir yanında kampanyalar düzenleyen Türk Kızılay’ı, gönüllü bağışçılardan kan toplamaya devam ediyor. Kızılay Konya Şubesi, 'Gönüllü Kan Bağışı' kampanyası çerçevesinde Karatay Belediyesi'nde bir etkinlik gerçekleştirdi. Belediye bina girişinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Karatay Belediyesi çalışanları, Kızılay ekipleri tarafından koordine edilen "Gönüllü Kan Bağışı" kampanyasına büyük destek verdi. Doktorlar tarafından yapılan sağlık kontrollerinin ardından kan vermesinde herhangi bir sakınca görülmeyen gönüllü personel kan bağışında bulundu. Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına çalışanların yanı sıra vatandaşlar da kan bağışında bulunarak destek verdi.

BELEDİYESİ PERSONELİ SEFERBER OLDU

Kampanyaya katılan personelini kutlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, bağışlanan kanın hayat kurtaracağını belirterek; "Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamanın tek yolu da, kan bağışı yapmaktır. Kan bağışını hem yapmalıyız, hem de özendirmeliyiz. Bir gün kendimiz ya da bir yakınımız için de kan gerekebilir. İleride keşke dememek için şimdiden tedbirlerimizi almalı ve gönüllü kan bağışçısı olmalıyız. Bu hem ihtiyacı olan kişilere kan temin etmek acısından önemlidir hem de kan veren kişinin sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle kan vermesinde sakıncası olmayan her sağlıklı kişi kan vermelidir. Personelimiz; kan bağışı konusunda oldukça duyarlı ve kan vermek için adeta seferber olmuş durumda. Kan bağışı kampanyasına destek veren personellerimizi kutluyorum" dedi.

HANÇERLİ'DEN KIZILAY'A TEŞEKKÜR

Gönüllü bağışçıları sayesinde Türkiye’nin ihtiyacı olan kanı karşılamak için titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılay'ına teşekkür eden Başkan Mehmet Hançerli, "Kızılay'ımız; gururumuz ve bayrağımızı dalgalandıran bir kurumumuz. Yurt içi ve yurt dışı evrensel hizmet veren Türk Kızılay'ına teşekkür ediyorum" diyerek, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Başkan Hançerli ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm insanların gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılay'ına başvurmaları gerektiğini de vurguladı.

Belediye binası girişinde düzenlenen bağış kampanyası gün boyu devam etti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.