Bu yarışmada okuyan kazandı
EĞİTİM / 4.4.2018 / Görüntülenme: 118

Seydişehir Belediyesi ve Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği (Öykü-Der) işbirliğinde düzenlenen internet üzerinden ‘Online Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yarışmaya

5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencileri katıldı. Ödül törenindeki konuşmasında kitapların insan hayatında büyük önemi olduğunu kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, insanları maddi ve manevi yönden üstün kılan bilgilerin, kitap sayfaları arasında olduğunu söyledi. Seydişehir Belediyesi olarak özellikle çocuklara ve gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlik ve faaliyetler düzenlediklerini belirten Başkan Mehmet Tutal; “ ‘Online Kitap Okuma Yarışması’ kardeşlerimiz kendilerine verilen kitapları okuyarak aynı anda internet üzerinden bir yarışmaya tabi tutuldular. Bu yarışmada dereceye giren ilk üç öğrencimize hediyelerini takdim ettik. Seydişehir'de birçok şeyi ilk defa yapan bir belediyeyiz. Kitap okuma yarışması ve Kitap Günleri de bu ilklerden. Okuma alışkanlığı çok fazla olan bir toplum değiliz bunu biliyoruz ve bu tür yarışmalarla ve etkinliklerle öğrencilerin yanında yetişkinlere de okuma alışkanlığı kazandırmak amacındayız" dedi.

Yarışmada birinci olan Zeynep Nisa Kaban'a dizüstü bilgisayar, ikinci Ensar Tuncay'a Bisiklet, üçüncü Zeynep Kumdere'ye tablet hediye edildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.