40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezisi
EĞİTİM / 5.4.2018 / Görüntülenme: 100

Çumra Belediyesi tarafından 2014 yılında hayata geçirilen “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” programı, 4. yılında da devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz; “Göreve geldiğimizde gençlerimize yönelik projelerimizin olduğunu söylemiştik. Bu projelerimizden birisi de, yise düzeyi ve 12 sınıf öğrencilerini kapsayan ‘40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri.’ Gençlerimizle hava ve eğitim durumları elverdiği süreler içinden her hafta bir gezi düzenliyoruz. Program kapsamında İlçemizde bulunan ve 9 bin yıllık geçmişe sahip Çatalhöyük başta olmak üzere, Konya’mızda bulunan tarihi mekanlar ile Bursa ve Çanakkale’ye geziler düzenliyoruz. Projemizin esas amacı ise Günümüz dünyasında gerçekleşen tüm gelişmeler ile birlikte bireyi, aileyi, toplumu ve tüm insanlığı tehdit eden problemleri ancak erdemler, faziletler ve değerlerimiz ile çözebileceğimiz için bu erdemlerin tarihi ve kültürel mirasa dayandığı, tarihi mekanlar ve şahısların gezilerek yerinde görülüp incelenmesiyle, elde edeceğimiz değerlerin işleneceği bir gezi olmasıdır.

Her seyahatle birlikte 40 genç birbiriyle kardeş olduklarının bilincine ulaşmaktadır. Bölgemizdeki farklılıklardan olan Dağlısı, Türkmeni, Yörüğü, Kürdü, Göçmeni ve Ovasıyla hepimizin kardeş olduğu vurgulanmaktadır” dedi.

40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri programı kapsamında bu hafta Alibeyhüyüğü Anadolu İmam Hatip lisesi ve Karkın Çok Programlı lisesinde okuyan kız öğrenciler misafir edildi. Gezi programı kapsamında öğrenciler Çumra Çatalhöyük, Konya Nüma Panaroma müzesi, İrfan Kültür Merkezi, Şehitlik, Mevlana, Camlı Köşk, Meram Tavus Baba Türbesi, Sille ve Sille Barajını gezdiler.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.