Young Business Academy sona erdi
EĞİTİM / 9.4.2018 / Görüntülenme: 103

Genç MÜSİAD’ın 25 yaş altı, lisans veya ön lisans programlarında okuyan, özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık, ahlaki disipline önem veren bireylerin iş hayatına atılmadan önce kendilerinde bulunması gereken donanımları kazandırmayı hedefleyen Young Business Academy Konya (YBA) projesi kapsamında 4 hafta süren eğitim programları sona erdi.

KTO-Karatay Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirilen son oturumda, “Havacılıkta Ar-Ge ve Millileşme” konusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) Strateji ve Teknoloji Yönetimi Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, “Kariyer Planlama” konusunda TÜBİTAK Uzay Enstitü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu, “Neden Girişimci Olmalıyım?” konusunda da Key Of Change Kurucusu Murat Ozanlar eğitim verdi.

Programın kapanış konuşmasında öğrencilere teşekkür eden MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Kadir Başaran, “Amacımız; vatan ve millet için dertli bir genç topluluğu oluşturmak, gençlerin neler yapılabileceklerinin farkında olmasını sağlamaktır” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ise “Sizin özgüveniniz, sizin azminiz bu ülkenin en büyük teminatıdır. Geleceğin iş adamları ve yöneticileri, sizlerin arasından çıkacaktır. Yaşamınız boyunca hepinizin karşısına çok önemli fırsatları çıkacaktır. Bu fırsatları iyi bir şekilde değerlendirin. Her geçen gün daha fazla dijitalleşen dünyada teknolojiyi tasarlayacak olan, ülkemizin sanayisini ileri teknoloji ve yapay zekâya entegre edecek olan sizlersiniz. Bu kadar hızlı değişen dünyada, günlük hayatınızı bir bölümünü kendinizi geliştirmeye ve değişimi takip etmeye devam etmelisiniz.

İş dünyasına kaliteli lider ve işadamlarının kazandırılmasının hedeflendiği Young Business Academy eğitim programlarında edindiğiniz bilgiler, her birinizin özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık, ahlaki disipline önem veren bireyler olarak iş hayatınıza atılmanızda önemli katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 4 hafta boyunca eğitim programına katılan 300’e yakın öğrenciye sertifikaları verildi

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.