İlk kez kitap fuarı açıldı.
YEREL / 10.4.2018 / Görüntülenme: 114

Belediye ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği yaptı, Çumra tarihinde bir ilk gerçekleştirdiler. Çumra 1. Kitap Fuarı, Çumra Belediyesi Altınpark Konferans Salonunda düzenlenen törenle açıldı. 100’lerce yayın evine ait kitapların bulunduğu Kitap Fuarı, 9-20 Nisan 2018 tarihleri arasında açık kalacak.

Açılışta kısa bir selamlama konuşması yapan Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Kıvrak; “İnanın çok heyecanlıyım. Çumra taihinde ilk kez bir kitap fuarı açılıyor. İnşallah daha iyilerini gerçekleştiririz. Kitaplar beni her zaman heyecanlandırmıştır. Salonu görünce daha çok heyecanlandım, umarım sizlerde aynı heyecanı yaşarsınız” dedi.

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz da konuşmasında; “En güzeli için geldiniz buraya, kitap okuyacaksınız. Öğretmenleriniz var başlarınızda en büyüğümüzün büyük bir halifemizin bir sözü var “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” diye. Bunlar söz olsun diye değil elbette okuyalım, yaşayalım, hayatımız çehremiz değişsin. O dönemlerde esir olan karşı tarafa ceza olarak on tane çocuğa okuma yazma öğret esaretin bitsin deniliyor o ne güzel cezadır. Okuyacak öğrenecek çok şeyimiz var. Peygamber efendimizin hayatı bizim hayatımız Siyer-i Neb-i bizim örnek alacağımız hayat ve içeride binlerce kitap var ve bu fuar bir ilk oluyor inşallah seneye daha büyüğünü daha güzelini yapalım. Niçin yapıyoruz? Allah’ın Kur’an-ı Kerimdeki ilk ayeti İkra (Oku) diyerek başlıyor. Okuyalım öğrenelim ilçemize hayırlı olur inşallah” ifadelerini kullandı.

Çumra 1. Kitap Fuarı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Bekir Yücelin yaptığı duadan sonra, programa katılan protokol üyeleri tarafından açıldı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.