Küçük sanatçı ve yazarlara ödül
EĞİTİM / 11.4.2018 / Görüntülenme: 119

Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Resim ve Hikaye Yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini törenle aldı.

Vakfın Konferans Salonu’nda yapılan ödül töreninde konuşan Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Orhan Gündüz, gençlerin eğitimli, inançlı, vatansever, kültürlü ve çağdaş birer birey olmaları için düzenledikleri ‘Birlik ve Kardeşlik’ konulu Resim ve Hikaye yarışmasında dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Gündüz, benzeri programların eğitim, sanat, kültür ve spor alanlarında devam edeceğini kaydetti.

Yarışmada emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ise, “Birlik yolunda hareket etmek, ‘bir’e ulaşmak şiarı hepimizin hedefi olmalı. Bu necip milletin bir ferdi olarak çalışmaya, mukaddesatımızı yüceltmeye, bayrağımızı dalgalandırmaya, ezanımızı susturmamaya çalışacağı” diye konuştu.

Yarışmada resim dalında birinci Havva Ceran Tenekeci, ikinci Berfin Caynak, üçüncü ise Meryem Balasar olurken, Hikaye dalında birinciliği Burakcan Kaplan göğüsledi. Ceyda Elmas’ın ikinci olduğu yarışmada Kübra Arı ise üçüncü oldu. Her iki yarışmanın birincileri tam, ikincileri yarım ve üçüncüleri ise çeyrek altın ile ödüllendirildi.

Yarışmada mansiyon alan öğrencilere kitap hediye edilirken, resimde sergileme kazanan öğrencilere katılım belgeleri verildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.