Dimağın şifresi kalplerde
EĞİTİM / 11.4.2018 / Görüntülenme: 144

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, eğitimciler ve veliler, Karatay Zübeyde Hanım Anaokulu’nun minik öğrencilerinin sahnelediği “Dimağın Şifresi Kalplerde” isimli tiyatro oyununu izledi. Kur-an’da bahsi geçen Fil Hadisesi, Hz. İbrahim’in ateşe atılması hadisesi, Nuh tufanı gibi çeşitli canlandırmaları başarı ile gerçekleştiren minik öğrencilerin sahne performansı, izleyenlerden büyük alkış aldı.

“Güzel sanatlar ile mili ve manevi değerlerimizin minik öğrencilerimizin kalplerinde ve dimağlarında buluşması çok etkili bir anlatım ortaya çıkarmış” diyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, oyunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bilinçli bir gençliğin ülkemizin ve dünyanın geleceğinin temelini oluşturacağını vurgulayan Başkan Hançerli; Karatay Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini dile getirerek; Karatay Belediyesi tarafından yapılarak eğitime kazandırılan Gaziosmanpaşa, Fetihkent ve Erenler anaokullarında minik öğrencilerin eğitim görmeye devam ettiğini söyledi. Başkan Hançerli Karatay Belediyesi olarak 4. ve 5. Anaokullarının da yapımını kısa sürede tamamlayarak eğitime kazandıracaklarını söyledi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 10 okula 120 ek derslik yaptıklarını hatırlatan Hançerli, yine bir ilk olarak da Belediye öz kaynaklarından Kurtuluş, Mehmetçik ve Fetihkent okullarının, Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi’nin ve Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu’nun tamamlanarak eğitime kazandırdıklarını söyledi. Eğitime verdikleri desteğin sadece okul yapmakla sınırlı kalmadığını belirten Başkan Hançerli; öğrencilerin spor ihtiyacını da göz önünde bulundurarak 5 okula 5 spor salonu 16 suni çim saha yaptıklarını; Belediye olarak Karatay’a toplamda 20 okul kazandırdıklarını dile getirdi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.