Aydın’dan birlik çağrısı
GÜNDEM / 14.4.2018 / Görüntülenme: 177

KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, Miraç Kandili'ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Miraç’ın kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına geldiğini hatırlatan KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

"Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimiz’in kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışalım. Miraç hadisesi, içinde bulunduğu derin anlam ve ifadelerle müminlere düşünme ve algılama imkanı ile Allah'a olan iman ve Hz. Peygamber'e bağlılıklarını pekiştiren bir sınavdır. Savaşların, acıların, doğal afetlerin yaşandığı dünyamızda insanoğlunun Miracı kendi içinde yaşaması büyük önem taşımaktadır. Mübarek üç ayları ve Kutlu Doğum’un manevi atmosferini de yaşadığımız bu günlerde kutladığımız mübarek gecenin bütün dünyada barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, hemşehrilerimin, ülkemizin ve İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.