350’den fazla sporcu katıldı
SPOR / 14.4.2018 / Görüntülenme: 212

Okçular Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği, ulusal ve uluslararası birçok başarılı sporcunun yarışacağı 6. Fetih Kupası’na katılımın yoğun olması sebebiyle bu yılki yarışmalar öncesinde Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Elemeleri düzenlendi. İlk ayağı Mart ayı sonunda Malatya’da, ikinci ayağı ise 6-7 Nisan tarihlerinde Kastamonu’da düzenlenen elemeler Konya ile devam etti. 13-14 Nisan tarihlerinde Konya Ecdat Bahçesi’nde yapılan elemelere Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’te katıldı. Menzil Okçuluğu ve Hedef Okçuluğu olarak 2 farklı kategoride yarışan sporcular başarılı olmaları halinde 6. Fetih Kupası’nda boy gösterecekler.

Konya Bölge Elemeleri’ne Ankara, Antalya, Denizli, Eskişehir, Afyonkarahisar, Uşak ve Nevşehir’den 371 okçu katıldı. Konya Bölge Elemeleri’nin tamamlanmasının ardından 20-21-22 Nisan tarihlerinde Bursa Eski Atatürk Stadı’nda Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Elemeleri’ne devam edilecek.

Elemelerde ayrıca Ok Atışı, Mas Güreşi, Mangala, Aşık Atma, Şalvar Güreşi, Archery Tag, Atlı Okçuluk Gösterileri gibi gösteriler de düzenlendi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.