İnsanın öldürülmesinden zevk alınmaz
SİYASET / 15.4.2018 / Görüntülenme: 149

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'daki Kadın Kolları toplantısında açıklamalar yaptı.

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'deki rejim hedeflerini bombalamasına değinen Kılıçdaroğlu, " Esad'a iyi ki bomba attılar diyorlar. Bunu söyleyenin yüreğinde insanlık yoktur. Meydan meydan çıkıp insan hakları diye konuşuyorlar. İnsanın öldürülmesinden zevk alan kişi insan sayılmaz. İnsanın öldürülmesinden zevk alınmaz. Böyle bir şey yoktur. Bugün geldiğimiz süreçte birlikte oturup düşünmemiz lazım." dedi.

"MÜCADELE ETMEYEYİM DEME LÜKSÜMÜZ YOK"

Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyeti kurarken, bir kadın devrimi olarak gördük. Yurttaş olma gücüne kavuştuk kadınların verdiği mücadeleyle. Yeni bir mücadelenin içindeyiz. Çalışıyım mı çalışmayım mı deme lüksümüz yok. Mücadele ediyim mi, etmeyeyim mi deme lüksümüz yok. Sadece CHP'li kadınlar olarak değil, tüm kadınlar olarak yapmalısınız. Hakkarili, Bayburtlu, Muğlalı, Çankırılı kadına da gideceksiniz. Bu ülkenin kuruluşunda sizin acınız, kanınız ve gözyaşınız var. Aynı kararlılıkla 2019'da da yapacağız. Birileri ülkeyi babasının çiftliği gibi görüyor. Bu ülke kimsenin çiftliği değildir. Bu ülkenin harcı gözyaşı, acı ile yoğrulmuştur. Bu ülke Gazi Mustafa Kema ve arkadaşlarının emeğiyle kurulmuştur" dedi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.