Hobi bahçelerinde ekim zamanı
YEREL / 16.4.2018 / Görüntülenme: 172

Sebze ekim zamanının yaklaşması ile birlikte Karatay Belediyesi Saraçoğlu ve Karaaslan Hobi Bahçelerinde hareketlilik başladı. Saraçoğlu Hobi Bahçesini ziyaret eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ekim dikim hazırlığı yapan vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların hobi bahçelerine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Başkan Hançerli; “Saraçoğlu Hobi Bahçesi’nde 431, Karaaslan Hobi Bahçesinde 240 parselde hemşerilerimiz havaların ısınması ile birlikte bahçelerinde hem piknik yapıyorlar hem de ekim dikim faaliyetleri ile ilgili olarak toprağın sürülmesi, damla sulama sistemlerinin yerleştirilmesi işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Hemşerilerimiz hafta sonlarını değerlendirerek hoşça vakit geçiriyorlar” dedi.

BİREYSEL AİLE PİKNİK BAHÇELERİ

YAKINDA HİZMETE AÇILIYOR

Karaaslan Hobi Bahçelerinin yanında 97 Bin m²’lik alan içerisinde 100’er m² büyüklüğündeki 466 adet Aile Piknik Bahçesinin yapımı hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Hançerli, ücretsiz olarak hizmet verecek piknik bahçelerinin içerisinde mangal, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri olduğunu; ortak alanlarda, basketbol sahası, EPDM zeminli çocuk oyun alanı, bay-bayan mescit, gibi sosyal donatı alanlarının bulunduğunu söyledi. Başkan Hançerli Bireysel Aile Piknik Bahçelerinin vatandaşlara müstakil evlerinin bahçesinde piknik yapıyor gibi aile mahremiyeti içerisinde güzel bir gün geçirme imkanı sunacağına dikkat çekti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.