Artık makam şoförlerinin de yeri var
YEREL / 17.4.2018 / Görüntülenme: 124

Türkiye Makam Şoförleri Derneği (TMSDER) Konya İl Temsilciliği, sade bir törenle açıldı. Açılışa TMSDER Konya İl Temsilcisi Yusuf Köker'in yanı sıra TMSDER Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Konya çalışan makam şoförleri katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada birlik beraberlik çağrısında bulunan TMSDER Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, İstanbul'da yapılan üniversite eğitimlerinden bahsetti ve aynı eğitimi Konya'da yapma sözü verdi. Yılmaz; “22 aydır faaliyet gösteren bir derneği. Çok kısa zamanda 2 üniversite eğitimi, 6 temsilcilik, 15’ten fazla şehirde brifing verdik. 25’in üstünde makam şoförüne istihdam sağladık. Üyelerimizin yüzde 60’ı devlet kurumu yüzde 40’ı özel sektörde makam şoförü. Türkiye'de mesleki çalışmalar yapan tek dernek olma özelliğine sahibiz” dedi.

Konuşmasına Konya’da 1 yıldır faaliyet gösterdiklerini ifade ederek başlayan TMSDER Konya  İl Temsilcisi Yusuf Köker, önümüzdeki dönemde daha aktif  çalışacaklarını, İstanbul'dan destek alarak ulusal programlar gerçekleştireceklerini kaydetti. Köker: “Sadece Konya değil, tüm çevre illerinden sorumluyuz. Talep edilmesi halinde oradaki arkadaşlara da destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından temsilcilik binası, programa katılan davetliler tarafından açıldı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.