İnsana en çok okumak yakışır
YEREL / 17.4.2018 / Görüntülenme: 121

Meram Belediyesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle düzenlenen “Birlikte Daha İyiye Daha Güzele” projesinde “İnsana En Çok Okumak Yakışır” etkinliği gerçekleştirildi. Kültürpark’ta bulunan Amfi Tiyatro alanında gerçekleşen etkinliğe Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“7 FARKLI OKULLA, 7 FARKLI ETKİNİK”

Proje Koordinatörlerinden Gödene TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu Müdürü İbrahim Nalbant’ın proje hakkındaki sunumunun ardından söz alan Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, “İlçemiz okulları gerçekleştirilen okuma faaliyetlerde her zaman başı çekmektedir. Hedefimiz okuyan bir nesil yetiştirmek. Geleceğe mührümüzü vurabilmenin tek yolu okuyan, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirmekten geçtiği için seyreden değil de ilkokul döneminden itibaren çocuklarımızı okuma kültürüne alıştırmaya çalışıyoruz. Sevgili öğrenciler, eğitim hayatının başındaki kişiler olarak kendi yaş grubunuza uygun olan kitaplardan günlük okuma süresi belirlemenizi istiyoruz. Her gün okuma saatleriniz olmalı. Bu sizi hayatta başarılı kılacaktır” dedi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da konuşmasında; “Proje kapsamında ilk olarak “Sağlıklı Yaşam İçin Sen de Adım At” sloganıyla sağlık yürüyüşü gerçekleştirdik. Çocuklarımızın dikkatini çekerek sağlıklı beslenmeleri ve hareket etmelerini hedefledik. Bundan sonraki süreçte yapılacak etkinliklerle de binlerce öğrencimizin ruh ve gönül dünyasına dokunmaya devam edeceğiz. Projemizde, “Birlikte daha iyiye, daha güzele” derken ilkokulların 2. 3. ve 4. sınıflarındaki öğrencilerimize yönelik pek çok etkinlik gerçekleştirilecek” dedi.

“Çocuklar, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarıdır” diyen Başkan Toru, konuşmasına şöyle devam etti; “Çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmesi bizlerin en büyük arzusudur. Eğitime verdiğimiz destek bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecek. Projenin hayata geçirilmesindeki emeklerinden dolayı Meram Kaymakamımıza, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, organizasyonda görev alan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Meram Kaymakamı Resul Çelik’in kısa selamlama konuşmasının ardından alanda bulunan tüm çocuklara kitap hediye edildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.