Hak ile batılın savaşı hep sürecek
EĞİTİM / 22.4.2018 / Görüntülenme: 176

Meram Belediyesinin “15 Temmuz-Şanlı Direnişin Kalbine Gidiyoruz” projesi kapsamında Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı liselerdeki 11. sınıf öğrencilerinden ilk kafile Ankara’ya götürüldü. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban ve eğitimcilerin de eşlik ettiği öğrenciler, hain darbe girişiminin hedefi olan Başkent Ankara’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Beştepe Millet Camii, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Ankara Kalesi’ni görme imkanı elde ettiler. İlk kafilede Konya Anadolu Lisesi, Muhittin Güzelkılınç Anadolu Lisesi, Yıldız Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi ve İbrahim Ethem Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri yer aldı.

TAN, MERAMLI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Ankara’da bulunan öğrencilerle bir araya gelen Gazeteci Erkan Tan, ihanetlerin bitmeyeceğini belirterek “Yeni ihanetlerle siz baş edeceksiniz. Evet, ihanetler bitmeyecek. Kıyamet kopuncaya kadar Hak ile batıl savaşacak. Buda bir sınav. Dolayısıyla yeni ihanetleri göğüsleyecek olan sizlersiniz. Yeni ihanetlere karşı bu vatanı, bu devleti, bu milleti müdafaa edeceksiniz. Vatan, millet, devlet, bayrak Kur’an ve namusumuz size emanet” dedi.

O RUHU ÖĞRENCİLERİMİZE YAŞATMAMIZ GEREKİYORDU

Aziz milletimizin imanın, inancının ve kararlılığının test edildiği 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminin gençlerin zihninde sürekli diri tutulması adına böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise “Bugün 160 civarında ilk öğrenci kafilemizle Ankara’ya geldik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde 11. Sınıfta bulunan yaklaşık 4 bin 500 öğrencimizi Yüksek Hızlı Tren’le Ankara’ya yolcu edeceğiz. Çünkü biz dinini, dilini, tarihini mukaddesatı uğruna vermiş olduğu mücadeleyi unutan, gençlerine aktaramayan toplumlar küresel güçlerin avı olmaya mahkumdurlar. Bizim 1000 yıllık kadim geçmişimizdeki mücadeleleri gençlerimize aktarmamız, bu mekanları göstermemiz lazım. 15 Temmuz’da her türlü kirli ittifaka, ihanet odaklarına karşı mecliste vekillerimiz direndi. Gazi Meclisimiz, Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz bombalandı. Genelkurmay Başkanlığımızın önünde birçok hadise yaşandı. Özellikle demokrasinin iradesine karşı yapılan bu hain girişimi gençlerimize mekânsal anlamda ruhunu yaşatmamız gerekiyordu” şeklinde konuştu.

BU HARP SAHASINDA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Türk Milletinin zor bir coğrafyada yaşadığını belirten Başkan Toru, “Ülkemiz adeta bir define sandığı ve 1000 yıllık harp sahası. Bu harp sahasında mücadelemiz devam edecek. Özellikle gençlerimizin zihinlerini kiraya vermemesi ve geçmişteki hadiselerden ders çıkarması, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkması için bu tür çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ankara, milli direnişin simgesi oldu. Gençlerimizi o gecenin izlerini yerinde görmeleri için buraya getirdik. Ülkemizin, devletimizin, milletimizin bekası için gençlerimiz bizim umudumuz. Bu vesileyle 15 Temmuz Şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize de Rabbim hayırlı ömürler versin. Gençlerimizi onların açtığı yolda güzel ve aydınlık bir gelecek bekliyor. Buraları gördükten sonra gençlerimiz daha da bilinçli olacak” dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.