Engelli öğrenciler umreye gidiyor
EĞİTİM / 24.4.2018 / Görüntülenme: 116

Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve hafızlık gibi dini eğitimlerin alınmasında Kur’an kurslarına olan ilginin daha da artırılması amacıyla Selçuklu İlçe Müftülüğünce ücretsiz umre turları düzenleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, öğrencileri teşvik etmek ve onların Kur’an kurslarına olan ilgilerinin ve motivasyonlarının daha da artırılmasını sağlamak amacıyla, Türkiye Diyanet Vakfı Selçuklu Şubesi ve hayırseverlerin desteği ile ücretsiz umre turları düzenlediklerini söyledi.

Önümüzdeki günlerde umre turlarının bir yenisini daha gerçekleştireceklerini ifade eden Karabiber, “Manevi ve psikolojik yönden destek olunarak topluma kazandırılması bakımından Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgileri öğrenmelerine katkıda bulunulan işitme, görme ve bedensel engelli öğrenciler ile hafızlık eğitimini tamamlayan toplam 66 öğrencimizi taltif etmek amacıyla, 14 günlük umre ibadetini yapmak üzere 25 Nisan’da kutsal topraklara uğurlayacağız” dedi.

Karabiber, Umreye gidecek engelli ve hafız öğrenciler için 24 Nisan Salı günü saat 12.00’de, Selçuklu İlçesi Meydanlı Kur’an Kursunda bir uğurlama töreni düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.