Sağlık çalışanları için sosyal alan
SAĞLIK / 25.4.2018 / Görüntülenme: 329

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane servisinde görev yapan hekim ve sağlık çalışanları artık çok daha modern şartlarda çalışma imkânına sahipler. Ameliyathanede yeni oluşturulan ve nezih bir şekilde dizayn edilen ‘Ameliyathane Sosyal Alanı’ düzenlenen törenle hizmete girdi. Sosyal alanda ameliyathanede görev yapan cerrahi hekimlere ait özel dolaplar ile birlikte yemekhane ve dinlenme alanları da oluşturuldu.

Yaklaşık 350 hekim ve sağlık personelinin görev yaptığı ameliyathanenin sosyal alan açılış programına İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Kamu Hastaneleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Tarık Acar, Hastane Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Eryılmaz, Ameliyathane Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Adil Kartal, hastane idarecileri ve ameliyathane çalışanları katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Ameliyathane Sorumlusu Mustafa Eşiyok, çalışana değer katan çok sayıda projenin tamamlandığını görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, ‘Ameliyathanede olmaz, ameliyathanede yapılamaz’ denilen projelerin tamamlanması noktasında bizlere her türlü desteği veren İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’a ve hastane idarecilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç da, hasta memnuniyeti ile birlikte çalışan memnuniyetine de önem verdiklerini ifade ederek, çalışan memnuniyetinin ön planda tutulması adına bu tür projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin A grubu ameliyat sayılarında Türkiye’de ilk 20’de olduğunu ve hastanede günde ortalama 130 ameliyat yapıldığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Burada yapılanlar zaten sizlerin hakkıydı. Bizler olması gerekenleri yaptık, ekstra bir hizmet yapmadık. Sizlerin çalışkanlığı ve performansına bizler de elimizden gelen katkıları yapmaya çalıştık” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Koç, “Projenin son hale gelmesinde Ameliyathane Sorumlusu Prof. Dr. Adil Kartal hocamızın da önemli katkıları olmuştur. Adil Hocamızın bizlerle birlikte çalışması, bizler için büyük bir nimettir, O’nun tecrübelerinden her zaman faydalanıyoruz” diyerek Prof. Dr. Kartal’a da teşekkür etti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.