Zanaatkarlar Konya’da buluştu
TÜRKİYE / 25.4.2018 / Görüntülenme: 192

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meram Geleneksel El Sanatları ve Zanaatkarlar Buluşması kapsamında farklı şehirlerden gelerek Konya’da hünerlerini sergileyen zanaatkarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Bacıyan-ı Meram Kadın Girişimci Kooperatifi’nde gerçekleşen programa unutulmaya yüz tutmuş farklı el sanatı dallarında eserler ortaya çıkaran usta zanaatkarlar katıldı.

Konuşmasında katılımcılara Bacıyan-ı Meram Kadın Girişimci Kooperatifi’ni tanıtırken yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bacıyan-ı Meram’da geleneksel el sanatlarımızı yaşatan zanaatkarlarımızı buluşturmaktan onur duyuyoruz. Konya huzur şehridir ve sizlerle birlikte renk ve canlılık geldi” şeklinde konuştu.

28 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

28 Nisan’a kadar sürecek olan Meram Geleneksel El Sanatları ve Zanaatkarlar Buluşması kapsamında vatandaşlar, 10:00-22:00 saatleri arasında Zafer Meydanı’nda bulunan Konya Olgunlaşma Enstitüsü bahçesindeki farklı el sanatlarını yerinde inceleyebilecekler.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.