KONSİAD Başkanı Aydın aday adayı oldu
SİYASET / 28.4.2018 / Görüntülenme: 228

Kısa adı KONSİAD olan Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın’da, AK Parti Konya Milletvekilliği için aday adayı oldu. Aydın adaylık başvurusunu (27.04.2018 Cuma günü) genel merkeze yaptı.

Hasan Hüseyin Aydın kimdir?

1979 yılında doğan Hasan Hüseyin Aydın yükseköğrenimine, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda ön lisans eğitimi ile başladı. Daha sonra İngiltere’de London School of Business and Finance (LSFB) Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi/Finans eğitimi alan Aydın son olarak, ABD York Üniversitesinde “1930 Belediye seçimleri” konulu teziyle işletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı. Halen aynı üniversitenin Yönetim bölümünde Doktora (PHD) eğitimine devam eden Aydın siyasete ilk kez, AK Parti’nin kuruluş aşamasında yer alarak girdi. AK Parti Konya Meram Gençlik Kolları Teşkilatı’nın kuruluşunda etkin rol oynayan Aydın daha sonra, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Bugüne kadar yapılan tüm genel ve yerel seçimlerde AK Parti’nin bir neferi olarak sokak, mahalle, köy, kasaba ve ilçe demeden çalışan Aydın, Seçim Koordinasyon Merkezleri’nde aktif olarak görevler aldı. Halen TBMM’de AK Parti 26. Dönem Milletvekili Danışmanlığı görevini yapan Hasan Hüseyin Aydın; birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevi bulunuyor. Aydın, evli ve iki çocuk babası.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.