Unutanları unutmayalım
YAŞAM / 4.5.2018 / Görüntülenme: 192

Karatay Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’de bir ilk olan Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinde rehabilite gören Alzheimer hastaları tarafından yapılan el işleri, Konya’da bir AVM’nin giriş katında görücüye çıktı. Serginin açılışına Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay ilçe mülki amirleri; Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Figen Güney ve çok sayıda davetli katıldı.

HASTALARINA MORAL OLDU

Hastaların rehabilite tedavileri sırasında hastalar tarafından kağıt, karton, plastik gibi geri dönüştürülebilir malzemeler ile yapılmış el işlerinin sergilendiği “Unutanları Unutmayalım” sergisi alzheimer hastalarının yaşama nasıl sıkı sıkıya tutunduklarının göstergesi olduğunu ifade eden Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Figen Güney, serginin hem hastalar hem de hasta yakınları için moral verici olduğunu dile getirdi.

ALZHEİMER HASTALIĞINDA

FARKINDALIK OLUŞTURULUYOR

Alzheimer hastalığının bilinirliğinin arttırılması ve farkındalık oluşturulması için "Unutanları Unutmayalım" sergisinin çok önemli olduğunu söyleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen eğitici programlar, seminerler ve toplantılar ile hasta yakınlarının alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirildiğini vurguladı.

Hastaların evlerinden belediyenin tahsis ettiği araçla evlerinden alındığını hatırlatan Başkan Hançerli, konuşmasının sonunda sergi de emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.