Bakmazsak huzursuz oluyoruz
YAŞAM / 5.5.2018 / Görüntülenme: 211

Yapılan araştırmalara göre akıllı telefon sahiplerinin yüzde 59’u için akıllı telefonun hayatlarının vazgeçilmez ve önemli bir parçası olduğu ortaya çıktı. Kullanıcıların yüzde 44’ünün gün içinde akıllı telefonlarına bakamadıklarında kendilerini huzursuz hissettiği, yüzde 38’inin ise sabah uyanınca ilk yaptıkları şeyin akıllı telefonlarından sosyal medya hesaplarını ve mesajlarını kontrol etmek olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmalardan edinilen bilgilere göre akıllı telefon sahiplerinin yüzde 28’inin gece telefona bakmak için uyandığı belirlenirken, her iki kişiden birinin ise uyurken telefonunu yakınında tuttuğu saptandı.

AKILLI TELEFONDA EN ÇOK …

Araştırmaya göre akıllı telefon sahibi olanların büyük çoğunluğu telefonlarında sosyal medya uygulaması olarak Facebook’u kullanırken, telefonlarında Facebook kullanan erkeklerin oranının kadınlara göre daha yüksek olması dikkat çekti. Facebook’tan sonra telefonda en çok kullanılan uygulama Instagram olurken, bu uygulamayı; Twitter ve Snapchat’in takip ettiği belirlendi. Akıllı telefonunda sosyal medya uygulamalarını kullanan yaklaşık her 4 kişiden üçünün bu uygulamaları sürekli veya sık sık kontrol ettiği görüldü.

MESAJLAŞMAK İÇİN TERCİHİMİZ …

Akıllı telefon kullananların neredeyse tamamının telefonlarında mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp kullandıkları ortaya çıkarken, ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı Messenger’ın takip ettiği görüldü. Her 3 akıllı telefon sahibinden ikisinin ise akıllı telefonları olmasına rağmen hala SMS kullanmaya devam ettikleri anlaşıldı. Bu mesajlaşma uygulamalarını kullananların yaklaşık yüzde 72’sinin sürekli ya da sık sık telefonlarını kontrol ettiği tespit edildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.