95 milyon TL’lik yatırım
YEREL / 7.5.2018 / Görüntülenme: 204

Karatay Belediyesi tarafından yapımına başlanılan İsmil Termal Tesisleri’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törene AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekilleri ve 27. Dönem Milletvekili Aday Adayları, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, siyasi ve STK Başkan ve temsilcilerinin yanı sıra Kamu Kurum müdürleri katıldı.

İsmil Mahalle Muhtarı Hasan Böcü’nün selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 6360 sayılı Yeni Büyükşehir Yasasının özünün merkezde olan her imkanı merkeze uzak mahallelere de taşımak olduğunu dile getirerek; İsmil Termal Tesisleri’nin bu yasanın uygulanmasının en uç örneğini oluşturduğunu dile getirdi.

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda kuyu çıkış sıcaklığı 44,5 C° olan termal suların çok yüksek kaliteli olduğunu ifade eden Başkan Hançerli, 465 Bin m²’lik dev bir alanda 117 lüks villa olacağını ve bu villaların içerisinde termal havuzlar bulunacağını, konaklama yapmadan da bay ve bayan termal havuzlardan sosyal tesislerden, toplantı salonlarından spor alanlarından ve daha pek çok imkandan faydalanılabileceğini söyledi. Başkan Hançerli, yaklaşık toplam maliyeti 95 Milyon TL olan İsmil Termal Tesislerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmasında ilçeye yapılan diğer yatırımlardan da bahseden Başkan Hançerli, 2018 yılında çalışmaların hız kesmeden süreceğini dile getirerek; 2 adet 8 derslikli anaokulu, 1 BİLSEM Lisesi yapılacağının ve Konya’nın en yoğun çalışan karakollarından biri olan Köprübaşı Polis Karakolu’nun da Karatay Belediyesi tarafından yapılan yeni binasına taşınacağının müjdesini verdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirecek İsmil Termal Tesisleri’nin hayırlı olmasını diledi.

Protokol konuşmalarının ardından okunan dualar eşliğinde Karatay Belediyesi İsmil Termal Tesisleri temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.