Oyunun adı 'Dolap'
EĞİTİM / 8.5.2018 / Görüntülenme: 109

Selçuk Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve Büyülü Âlem Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan “Dolap” oyunu izleyicilerle buluştu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ücretsiz sergilenen tek perdelik “Dolap” adlı absürt komedi oyunu izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Oyunda rol alan Selçuk Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi öğrencileri profesyonel oyuncuları aratmadı.

Sosyal ve kültürel etkinliklerin her yıl düzenli olarak yapıldığını belirten Selçuk Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Özlem Karakuş, “Engelli Öğrenci Birimi olarak öğrencilerin sosyalleşmesi için her sene bu tür faaliyetler düzenliyoruz. Tiyatro oyunun en büyük özelliği oyunda engelli öğrencilerin de yer almasıdır. Oyunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tiyatro topluluğunda 2 yıldır görev aldığını belirten Büyülü Âlem Tiyatro Topluluğu Başkan Yardımcısı Osman Badıllı, “Topluluk olarak her dönem oyunlarımız oluyor. Selçuk Üniversitesi Engelli Birimi’ndeki arkadaşlarımız bir oyun oynamak istediklerini belirttiler. Dolap oyununa yaklaşık 1 aydır, arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bizi asıl şaşırtan Engelli Öğrenci Birimi’ndeki arkadaşlar, bizden daha fazla çalıştılar. Heyecanlılar, başarılılar ve bizden daha güzel oynuyorlar. Sadece destek amaçlı yanlarında bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Selçuk Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Özlem Karakuş oyun sonunda öğrencileri tek tek tebrik ederek çiçek takdim etti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.