Çocuk gelin tasarımına ödül
YAŞAM / 9.5.2018 / Görüntülenme: 134

Bir inşaat firmasının küçük yaşta evliliklere dikkati çekmek için Türkiye genelinde üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirdiği “Pembe Sandık Afiş Tasarım Yarışması”na yurt genelindeki 16 üniversiteden 45 grafik tasarım öğrencisi 52 eser ile katıldı. Üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Pembe Sandık Afiş Tasarım Yarışması”na katılan üniversitelilerin önemli bölümü, konuyu “özgürlük” teması ile işledi.

KTO Karatay Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Semiha Özdağ tasarladığı afiş mansiyon ödülüne layık görülürken, Furkan Çalışkan ile Büşra Bulut ise sergileme ödülü kazandılar.

Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Semiha Özdağ, afişini günümüze kadar gelen ve “çocuk gelin” adını almış tüm masum çocukların sesi olmak için yaptığını anlattı. Prof. Nadire Şule Atılgan başkanlığındaki jürinin ilk 3 eseri belirlemekte oldukça zorlandığı yarışmada, tasarımlarda şiddet içerikli karakter ve çizgilerin yoğun şekilde kullanıldığı ve ağırlıklı olarak kız çocuklarının özgürlüklerinin ele alındığı gözlendi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.