Acar ve Altay, iş birliği sürecek
YEREL / 10.5.2019 / Görüntülenme: 77

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Uğur İbrahim Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Acar’a, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Öz de eşlik etti. Derbent Belediyesi olarak, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü ve desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini ifade eden Başkan Hamdi Acar Altay’a, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilen Aladağ Kayak Merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Acar,

“Aladağ Kayak Merkezi ile yalnızca Derbent ve Konya değil, Türkiye de kazanacak. Derbent, 1.5 milyonu geçen Konya merkez nüfusumuzun daha rahat hareket edebileceği, nefes alabileceği ve motivasyon sağlayacağı bir yer olacak. Kayak sporu 7'den 70'e herkesi ilgilendiren bir spor olduğu için her yaştan insanımız hafta içi ve hafta sonları Derbent'e gelerek, şehrin yoğun stresini atmış olacak. Ayrıca Derbent'te sadece kayak yapılmayacak. Vatandaşların farklı doğa sporlarını yapmalarına imkân sağlamak için önemli alanlar geliştirilecek. Yılın 365 gününde doğa sporlarına ev sahipliği yapacak bir merkez kazandırılacak. Uluslararası organizasyonlarda Türkiye’de alternatif alanlar çoğalmış olacak. İlçemizde bulunan Konya’nın incisi Aladağ’da yine dev organizasyonlara ev sahipliği yapacak konumda bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay da “Birlik ve beraberlik içinde hep birlikte Konya’yı ve Derbent’i geleceğe taşıyacağız. Aladağ Kayak Merkezi çalışmalarımız, ilçemize katkılarımız devam edecek” dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.