Konya’da fahri konsolosluk açmak istiyoruz
YEREL / 11.5.2018 / Görüntülenme: 118

Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İssiradjou İbrahim Gomina, MÜSİAD Konya Şubesi tarafından organize edilen Türkiye-Afrika Ekonomi Forumu’na katılmak için geldiği Konya’da Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

KONYA İLE BAĞIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Sami Şahin tarafından ağırlanan Büyükelçi İssiradjou İbrahim Gomina, “Konya’nın Afrika ile bağını ve şehrinizin ülkeniz için olan önemini biliyoruz. Konya ve Benin arasında özellikle de Konya Büyükşehir Belediyesi ile daha güzel ilişkiler kurmak istiyoruz. Bu anlamda Konya’da Benin fahri konsolosluğunun açılması için bir çalışma yapılmasını öneriyoruz” dedi.

KONYA’DA BENİN FAHRİ KONSOLOSLUĞU’NUN OLMASINDAN MEMNUNİYET DUYARIZ

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mahmut Sami Şahin de ziyareti için Büyükelçi Gomina’ya teşekkür ederek, Türkiye’nin Afrika ile olan ilişkilerine dikkat çekti. Şahin, “Afrika’nın 10’a yakın şehri ile kardeş şehir protokollerimiz var. Benin’in de fahri konsolosluğunun Konya’da bulunmasından bizler de memnuniyet duyarız” diye konuştu.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.