Bu Pazar mühendislerin pazarı
EĞİTİM / 11.5.2018 / Görüntülenme: 79

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı”, düzenlenen törenle açıldı. 6 tematik alanda üniversite öğrencilerinin getirmiş oldukları 104 farklı proje, birden fazla jüri ve 34 öğretim üyesi tarafından iki gün boyunca değerlendirilecek.

“UMUDUMUZ KENDİ İHTİYAÇLARIMIZI ÜRETEBİLMEK”

“Umudumuz kendi ihtiyaçlarımızı, kendi beyin gücümüze dayandırarak üretebilme sevdası ve bu 2023 sevdası olarak karşımıza çıkmıştır. Önümüzde uzun yıllarımız var” diyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, üretimi gerçekleştirme aşamasında daha önceki proje pazarına katılanların, projelerini devam ettirmesi için bilimsel araştırmalar proje koordinatörlüğü tarafından destek verilmeye devam edildiğini aktardı. Prof. Dr. Kara, kendi çalışmalarını patent olarak düşünen proje sahiplerinin Selçuk Üniversitesine müracaat etmeleri, gerektiğini ve müracaat için gerekli olan ücretin de üniversite tarafından karşılandığını dile getirdi. Önceliklerinin ilim ve irfan sahibi gençler yetiştirmek olduğunu söyleyen Kara, “Bu eğitim ve öğretim faaliyetlerimizin yanında bunların gerçek hayatla buluşmalarını, öğrendikleri bilgileri uygulamalarını, uyguladıklarını da sanayiye aktaracak, bölge olarak kullanmalarını sağlayacak, hem bizlere hem gelecek nesillere taşınması temennisini diliyorum” şeklinde konuştu.

“YENİ FİKİRLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI

İÇİN DESTEK VERİLİYOR”

”Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız ise, “Öğrencilerin endüstriye, sanayiye sektörel hizmetlerle olan bağını kurabilmek için gerek TÜBİTAK olsun, gerekse diğer bilimsel kuruluşlar ve üniversitelerimiz olsun bu inovasyon alt yapı gerektiren çalışmalarını desteklemektedir. Ve yeni fikirlerin, yeni projelerin önünü açmak için gerekli projeler düzenlemektedir” dedi. Dekan Prof. Dr. Ferruh Yıldız, geçmiş yıllarda dereceye giren öğrencilerin ödül olarak TEKNOKENT tarafından Amerika Silikon Vadiye götürüldüğünü bu yıl da dereceye girenlerin yine Amerika’ya götürüleceğinin bilgisini vererek bundan sonraki yıllarda da etkinliklere devam edileceğinin altını çizdi. Konuşmalarının ardından Proje Pazarının açılış kurdelesi kesildi.

Çeşitli kurum ve kuruluşun katkılarıyla Selçuk Üniversitesi Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Konya TEKNOKENT Temsilcileri, Konya TEKNOPARK Temsilcileri, İNOPARK Temsilcileri, KOP İdaresi Temsilcileri, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.