Ramazan öncesi yüzler güldü
YAŞAM / 11.5.2018 / Görüntülenme: 121

Ribat Eğitim Vakfı (RİBAT), yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda bünyesinde faaliyet gösteren Ribat Aşevi aracılığıyla Ramazan ayı öncesinde Konya’nın Merkez Meram İlçesine bağlı Sarıoğlan, Boyalı, Koçaş, Hamzalar, Armutlu, İkipınar, Yeşildere, Kayadibi, Yeşiltekke, Çomaklar, Kuzeren gibi mahalle ve köylerinde Ramazan paketi, ayakkabı ve kıyafet dağıttı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçüktoka, “Aslında biliyoruz ki, dinimiz en makbul yardımı gizli yapılan yardımlar olarak ifade etmiştir. Bunun için yardım yaptığımız bölgelerle ilgili ayrı ayrı haberler yapmıyoruz. Mübarek Ramazan ayı öncesinde de birçok ilçemiz ile Konya merkezde çalışma yaptık. Birçok ailemize Ramazan paketi, ayakkabı ve kıyafet dağıtımı yaptık. Ayrıca Ramazan öncesinde de Gazze başta olmak üzer mazlum coğrafyalara Ribat İnsani Yardım Derneğimiz ile yardımları ulaştırıyoruz” dedi.

Öte yandan Ribat Eğitim Vakfı’nın, Konya başta olmak üzere Suriye, Afganistan ve Irak’tan gelen muhacirler dahil birçok muhtaç ailenin Ramazan ayı öncesinde gülümsemesine vesile olarak yetimlere yardım çalışmalarına da kesintisiz bir şekilde devam edeceği bildirildi. Ribat İnsani Yardım Derneği ise önümüzdeki günlerde Ramazan ayı öncesinde Sudan’da toplu iftar çadırı kurmaya hazırlandığı bildirildi. Su kuyusu açılışları ile ayni ve nakdi yardımların yanı sıra 3600 civarındaki yetimin de ihtiyaçlarının gidereceği kaydedildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.