Resmi açılış Ramazan’da
YEREL / 13.5.2018 / Görüntülenme: 167

Meram Belediyesi tarafından Uluırmak Ali Hoca Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilen ve Hz. Mevlana’nın kadın müritlerinden Fahrünnisa Hatun’un adının verildiği Kültür Merkezi hizmet vermeye başladı. Evlendirme Memurluğunu da içerisinde barındıran Kültür Merkezinin içerisinde, bay ve bayanlar için iki ayrı sedirli salon, toplantı salonu, kütüphane ve nikah salonu, fitness alanları yer alıyor. İç ve dış mimarisiyle de göz dolduran Fahrünnisa Kültür Merkezi’nin Ramazan ayı içerisinde düzenlenecek iftar programıyla açılışı gerçekleştirilecek.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, hızla değişen yaşam koşullarına göre Meram’ın da hızla değişerek geliştiğine dikkat çekerken “İmar planı revizyonu, kentsel dönüşüm, altyapı, park, spor alanları, sosyal tesisler ve kültür merkezlerinin yapımını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Uluırmak Saka, Uluırmak Ali Hoca, Fahrünnisa, Çaybaşı, Ziya Barlas ve Zafer Mahalleleri sakinleri başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezimizin yapımını tamamladık ve halkımıza hizmet vermeye başladı. 2 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan tesisimiz 4 katlı bir yapıdan oluşuyor. Binamızın bodrum katında mescit, fitness alanı bulunurken zemin katında Evlendirme Memurluğu, Nikah Salonu, idari ofislerimiz, öğrencilerimiz için kütüphane ile çalışma salonları yer alıyor. Birinci katımızda ise bay ve bayanlara ayrı olmak üzere Mecalis-i Seb’a ve Fihi ma fih adlarını verdiğimiz sedirli sohbet salonlarımız bulunuyor. Yine son katta konferans salonumuz var. Ayrıca tesisimizde uzmanlarımız, bölgedeki ailelerimize danışmanlık ve çocuklarımıza psikolojik destek verecek” dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.