İsrail’den hesap sorulacak!
GÜNDEM / 15.5.2018 / Görüntülenme: 137

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, İsrail’in Filistinli masumlara yaptığı ve 60’a yakın Filistinliyi şehit ettiği saldırıları sert bir dille kınadı.

İsrail’in yaptığı bu alçak katliamın kabul edilemez olduğunu dile getiren Yıldırım, bölgeyi karıştıran ABD’den de hesap sorulması gerektiğini ifade etti.

Yıldırım, “Bu katliam ABD ve İsrail'indir. ABD'nin eline de Filistinlilerin kanı bulaşmıştır. İslam ülkeleri de atılan haksız tutum karşısında tavrını belirtmelidir. Bizim bu büyük saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Terörist İsrail devleti Kudüs'ü terk etmek zorunda kalacaktır. Bugünler elbette geçecektir. Lakin biz suspus kalmamalıyız. Kudüs'ün gerçek kimliği ile varlığını devam ettireceğine inanıyoruz. Biz Filistin davasının yılmaz bir savunucusu olmaya devam edeceğiz. Bu noktada Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak en sert yaptırımları yapmalıyız” dedi.

İsrail’in şımarıklıkta son noktaya geldiğini dile getiren Yıldırım, “İsrail’i artık abisi ABD’de kurtaramayacak. Bu zulüm mutlaka ortadan kalkacak ve eli kanlılar kahrolacak. Biz Müslümanlar olarak bir araya gelip, zalimlere cevabını vermeliyiz. Kudüs bizimdir, Filistin bizimdir. İslam topraklarından kan ve gözyaşı gidene dek savunmamız devam edecektir” diye konuştu.

Tüm İslam aleminin Ramazan ayını da tebrik edip, Ramazan’ın zulmün son bulmasına vesile olmasını dileyen Yıldırım, saldırılarda vefat edenlere Allah’tan rahmet dileyerek, yaralıların da biran önce şifa bulmasını temenni etti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.