Başkanlık kupası sona erdi
SPOR / 17.5.2018 / Görüntülenme: 92

Konya Büyükşehir Belediyesi ve ASFK’nın işbirliği ile gerçekleşen Başkanlık Kupası; Konya’da öğrenim gören yabancı uyruklu lise ve üniversite öğrencileri arasında yapıldı. Bu yıl 4. düzenlenen turnuvada barış, kardeşlik ve dostluk vurgulandı. Farklı ülkelerden öğrenciler arasındaki bağların kuvvetlendiği turnuva, büyük ilgi gördü. 30 farklı ülke ve 52 milletten 400 öğrenci tarafından oluşturulan, üniversite kategorisinden 28, lise kategorisinden de 12 takımın mücadele verdiği turnuva, Dumlupınar Spor Tesisleri’nde oynandı.

Turnuva sonunda oynanan final maçlarında Lise kategorisinde; Alaaddin Çodem takımını 4-2 mağlup eden Kartal, liselerde şampiyon oldu.

Üniversite kategorisinde ise Çad'ı 4-3 yenen Fildişi üniversitelerde şampiyonluğa kavuştu. Ödül töreninde dereceye giren takımlara kupa, madalya ve hediyeleri; Konya Büyükşehir Belediyesi, Dış İlişkiler Daire Başkanı Selim Yücel Güleç ile Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Mustafa Okçu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Mehmet Yaman ile İbrahim Karabacak, Uluslararası İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mevlüt Özdemir ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Tören sonrasında tüm takımlar ve misafirlere geleneksel Konya Düğün Pilavı ikramında bulunuldu.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.