800 kursa 8 bin kursiyer katıldı
EĞİTİM / 17.5.2018 / Görüntülenme: 101

Ülkemizin genelinde başlatılan ‘Okuryazarlık Seferberliği’nin Konya’da büyük karşılık bulduğu bildirildi. Bu kapsamda Konya’da açılan 836 kurs merkezinde toplam 7.645 kursiyerin eğitimlere katıldığı kaydedildi. Meram Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika töreninde, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerden 20 temsilciye protokol mensupları tarafından sertifikaları verildi.

Konya Valisi Yakup Canbolat yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı ve eşleri Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği ile Konya’da 800’e yakın kursta 8 bine yakın kursiyerin okuma yazma eğitimi aldığını söyledi. Valilik olarak Konya’da okuma yazma bilmeyen kimse kalmayıncaya kadar bu seferberliğin devam etmesini hedeflediklerini ifade etti.

Meram Halk Eğitim Merkezi Kursiyeri Fatma Ak, Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Kursiyeri Latife Söylemez ve Karatay Halk Eğitim Merkezi Kursiyeri Pınar Yılmaz, programda kursiyerleri temsilen yaptıkları konuşmalarda okuma yazma öğrenmenin önemine dikkat çekerek, bu seferberliği başlatan ve yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür ettikler.

Sertifika Törenine Konya Valisi Yakup Canbolat, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Dündar Polatcan ve Aydın Uygun, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.