Bozkır bal’ına KOP desteği
EKONOMİ / 18.5.2018 / Görüntülenme: 108

Bal üretimi için bir araya gelerek kooperatif kuran Bozkırlı üreticililere KOP İdaresi’nden yüzde 70 hibe desteği geldi. Verilen destek ile Bozkır ve Hadim’de arıcılığın daha da sağlıklı hale gelmesi amacıyla bal ısıtma ve dinlendirme tankı, tam otomatik bal süzme makinesi ve sır alma tezgahı kurulacak.

Proje kapsamında üreticilere hibe desteği dağıtım programında konuşan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Salih Öncü, kooperatif bünyesinde Bozkır Balının markalaşacağına ve pazarda hak ettiği değeri bulacağına inandıklarını belirttiler.

Üreticilere ‘hayırlı olsun’ diyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, birlikte ve Bozkır Balı adı altında markalaşma girişimlerine maddi ve manevi tüm desteği vermeye devam edeceklerini ifade ederek, “Bozkır’ımızın kalkınmasına vesile olacak olan tüm kooperatiflerimize verdiğimiz destekler gibi, bu kooperatifin kuruluşundan itibaren başlayan desteğimizle, üretimin her aşamasında üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda kooperatifimizle birlikte istişareli çalışmalarımız devam ediyor. KOP İdaresi ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum. Üreten, geliştiren, büyüyen bir Bozkır hedefinde, üreticilerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.