ANEDER’den çocuklara diş kirası
YEREL / 22.5.2018 / Görüntülenme: 166

Çocuklar, kısa adı ANADER olan Anadolu Aile Derneği’nin düzenlediği iftarda buluştu. İftar programına ANADER Başkanı Fatma Kıvrak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda çocuk katıldı.

ANADER binasında gerçekleştirilen iftar programında çocuklarla tek tek ilgilenen Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Kıvrak, “Ramazan kardeşlik demek, dostluk demek, paylaşmak demek. Farklı sofralarda her yaştan insanımızla birlikte iftarımızı yapıyoruz. Bugün de çocuklarla bir araya geldik.  Çocuklarımızın, gençlerimizin, oluşturduğu bu görüntü ne kadar da güzel bir birlik ve beraberlik tablosu. İnşallah bu Ramazan birlik beraberliğimizin ve kardeşliğimizin arttığı, bütün dünyada insanların mutlu bir şekilde Ramazanlarını idrak edecekleri bir ay olur. Bizler burada rahat mekanlarımızda iftarlarımızı yaparken Filistin’deki kardeşlerimiz zulüm altında oruç tutuyorlar. Gönlümüz onlarla beraber. Ama inşallah bu hüznümüz son bulacak ve Ramazanlar ümmetin birlik ve beraberliğine kardeşliğine vesile olacak” dedi.

Çocuklarda Ramazan, oruç, sahur, iftar ve teravih bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen iftar programında ilk olarak çocuklar için hazırlanan sergi tanıtıldı. Sergi içerisinde davulcunun geçmişten günümüze önemi, hurma ve pidenin Ramazan ayındaki yeri, paylaşmanın, sabrın ve tekne orucunun önemine vurgu yapıldı.

Öte yandan çocuklar, Karagöz-Hacivat oyunları, çeşitli yarışmalar ve oyunlarla keyifli vakit geçirdiler. Ailede birlikte ibadet etmenin öneminin anlatıldığı programda iftar vaktinin gelmesiyle çocuklar hep birlikte oruçlarını açtılar. Tuba Didar Büyükmatur ve Yusuf Büyükmatur adlı çocukların okudukları yemek duasına ardından Akşam namazını topluca eda eden çocuklara, ANADER Yönetimi tarafından Osmanlı geleneği olan diş kirası adı altında çeşitli hediyeler verildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.