İş adamlarının önceliği ekonomi
EKONOMİ / 23.5.2018 / Görüntülenme: 122

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Konya Şube Başkan Yardımcısı Taner Doğan, partilerin vekil adayı listelerini açıklamasının ardından başlayan seçim sürecini değerlendirdi.

Yeni bir sisteme geçişin arefesinde, Türkiye’nin geleceğe yönelik önemli bir sürece adım attığını ifade eden Taner Doğan, listelerin de partilere hayırlı olmasını temenni etti. Doğan, “Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne doğru ilerlemektedir. Yeni bir sistem bizleri bekliyor. 4 bir yanı ateş çemberinde olan ülkemiz, bu zor süreçleri de aşarak, zirveye tırmanışını sürdürecektir. Umudumuz o ki, başta ekonomi olmak üzere tüm yatırımlarda dünyanın örnek aldığı bir ülke olacağız. İslam ülkeleri içerisinde parlayan yıldız olan ülkemiz, 24 Haziran seçimlerinden sonra inşallah ileriye dönük daha özel atılımlar sergileyecektir” dedi.

İşadamları olarak ekonomiye öncelik verdiklerini dile getiren Doğan, “Ekonomi ülkemizi ayakta tutan en büyük etmendir. Malum son dönemlerde ekonomik olumsuzluklar yaşamaktayız. Özellikle dövizdeki yükseliş rekor üstüne rekor kırıyor. Bizim şu an seçimden daha çok endişe ettiğimiz nokta ekonomi. Umuyoruz ki, seçimden sonra vaat edilenler üzere dövizde istikrar sağlanır, faiz ve enflasyon düşer” diye görüş belirtti.

Listeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Doğan, “Siyasi partiler aday listelerini kamuoyuna açıkladı. 81 milyon tek vücut olmamız gereken dönemde, kırgınlıkla değil hoşgörülü bir seçim geçirmeyi temenni ediyoruz. Bu bir demokrasi yarışı. Önemli olan vatanımız ve milletimizdir. Biz bu duygular ile ASKON Konya Şubesi olarak seçimlerin kazasız belasız sonuçlanmasını ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.