Teravih sonrası çay sohbetleri
YEREL / 25.5.2018 / Görüntülenme: 115

Birlik Vakfı Konya Şubesi, Ramazan ayı boyunca çay sohbetleri düzenliyor. Vakıf binası önünde teravih namazı sonrasında yapılan Çay Sohbetlerinin konusunu ise, Ramazan ayının ruhuna uygun konular oluşturuyor.

Birlik Vakfı olarak kış döneminde düzenledikleri “Her Cumartesi Birlikteyiz” konferanslarıyla bilim, tarih, kültür ve sanat dünyasına önemli katkılar sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Vakıf Başkan Vekili Abdi Parlak, bu programlara yaz döneminde ara verdiklerini, Ramazan ayı boyunca ise her akşam teravihten sonra çay sohbetleri düzenlediklerini kaydetti. Bütün Konyalıları Vakıf binası önünde açık havada gerçekleştirilen programa davet eden Parlak, “Amacımız; Ramazan ayı boyunca bu kutsal ayın ruhuna uygun olarak gerçekleştirdiğimiz programlarda gençlerimize bir şeyler verebilmek, onların milli ve dini değerlerle yetişmelerine katkı sağlamaktır. Programımıza katılmak ve çalışmalarımızı yakından takip etmek isteyen herkesi vakfımıza bekliyoruz” dedi.

Birlik Vakfı’nın çay sohbetinde önceki gün akşam ikramlar eşliğinde Milli Türk Talebe Birliği’nden Yılmaz Şentürk’ün söylediği ilahiler ve Muhammet Furkan Coşgun’un ney dinletisi vardı.

Sohbetlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceği belirtilen açıklamada, programların kültürel ve edebi konulardan oluşacağı kaydedildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.