Çilek hasadı başlıyor
YEREL / 25.5.2018 / Görüntülenme: 117

Konya’nın Derbent İlçesinde çilek hasadı başlıyor. Organik çileklerin damakları tatlandıracağını ifade eden İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, “Organik çileğimizin hasadı başlamak üzere. İnşallah kısa bir süre içerisinde yiyeceğiz ve Konya’mıza da ikram edeceğiz. Çilek tarlasında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkısı çok büyük. İŞKUR’un da istihdam anlamında katkısı var. Burada 20 bin metrekare alanda üretim yapıyoruz. Organik çileğimizi kaliteli olarak vatandaşlarımıza sunacağız. Arazilerin verimli olmasıyla birlikte ürettiğimiz çileklerin miktarı da artıyor. İlçemizin bereketli topraklarının sulanabilirliğini de ilerleyen dönemde artırmayı planlıyoruz. Aladağ’dan boşa akan suları Derbent tarımına kazandıracağız. Böylece bereketli topraklarımızdan daha fazla verim alacağız. Bu yıl yine Konya’da çilek ihtiyacının büyük bir bölümünü Derbent karşılayacak” dedi.

DERBENT’E YENİ PROJE

İlçeye yapılması düşünülen yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Hamdi Acar; “Derbent’te yeni bir proje daha hayata geçireceğiz. Çalışmalara başladık. İlçemiz hayvancılığa oldukça uygun bir yer. Önümüzdeki yıllar içerisinde hayvancılık kat kat artacak. İlçemize kazandıracağımız Et ve Süt entegre tesisleri ile en az yüzde 50 organik et ve süt ürünleri üretimi planlıyoruz. Konya’mıza ve ülkemize şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.