Türk gemisine roketli saldırı
DÜNYA / 25.5.2018 / Görüntülenme: 112

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Yemen'e buğday taşıyan Türk kargo gemisine 11 mayıs'ta Husiler'in roketli saldırı düzenlediği belirtildi. Gemide o tarihte meydana gelen patlamanın nedeni tam anlaşılamamıştı.

Türk gemisin İnce İnebolu'nun 50 bin ton Rus buğdayı taşıdığı, patlamanın geminin Kızıl Deniz'de Yemen'in Hudey'de limanının kuzeyinde, Salif limanının 112 km açıklarında, limana yaklaşma izni beklemek için demirli iken meydana geldiği, patlamanın bir füze mi yoksa içten bir patlamı olduğu tartışılmıştı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Husi leirn buğday taşıyan Türk gemeisine ve Kızıl Deniz'de petrol taşıyan bir başka tankere de saldırı girişimind ebulunduğunun anlaşıldıı aktarıldı. Beyaz Saray Husilerin, Yemenlilere yiyecek taşıyan bu gemiye saldırmaları ile Yemenlileri düşünmedikleirni göstermiş olduklarını vurguladı.

Açıklamada İran Devrim Muhafızlarının ve Husilerin işbirliği ile gerçekleştiği öngörülen saldırının, İran halkının refahı ile Yemenlilerin gıda ihtiyacını hedef aldığı vurgulandı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.