Çalıştıkları hastaneyi soyarken görüntülendiler
YEREL / 26.5.2018 / Görüntülenme: 145

Konya'dan Kamu Denetçiliği Kurumu'na gelen bir ihbar, inanılmaz bir skandalı ortaya çıkardı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde güpe gündüz yaşanan olayın görüntüleri, görenleri hayrete düşürdü. Halen hastanede görevli olan üç kişinin, hastaneye ait malzemeleri özel araçlarına alarak evlerine götürdükleri görüntüye ilişkin suç duyurusunda bulunuldu.

İlginç olay isimsiz bir ihbar mektubu ve CD ile ortaya çıktı. Duyarlı bir vatandaşın çektiği görüntülerde, halen Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan 3 kişinin gündüz gözüyle kamuya ait malları özel araçla taşıyarak evlerine götürdükleri tespit edildi.

Kamu Denetçiliği Kurumu'na ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na da iletildiği belirtilen ihbar mektubunda, görüntüler suç duyurusuna delil olarak ilave edildi. Görüntülerde hastane personelinin iki adet yeni kapıyı S.C'ye ait olduğu belirlenen araca yükledikleri görülüyor.

Hastanenin güvenlik kamerası kayıtlarında da olayın bulunduğunun iddia edildiği ihbar mektubunda, bu kişilerin kapıları S.C.'ye ait bağ evine götürdükleri öne sürüldü.

İhbarı yapan kişinin dilekçesinde olaydan hastane müdürü ve depo sorumlusunun da bilgisi olduğunu iddia etti. İhbarcı şikayet mektubunda ayrıca benzer olayların hastane personelinin gözü önünde daha önce de yaşandığını ancak herhangi bir işlem yapılmayarak üstünün kapatıldığını öne sürdü.

Konuyla ilgili müfettişlerin Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iç soruşturma başlatıldığı, ancak soruşturmanın henüz sonuçlanmadığı bildirildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.