Geleceğin mucitleri göz kamaştırdı
EĞİTİM / 27.5.2018 / Görüntülenme: 122

Rebii Karatekin İmam Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya İl Müdürü Uğur Özalır ile Konya Büyük Şehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı’nın katılımı ile açıldı. Rebii Karetekin İmam Hatip ortaokulu salonunda gerçekleştirilen programa protokolün yanı sıra, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı. Proje yürütücüsü Ali Yerlikaya yaptığı kısa açıklama; “Çocukları bilime teşvik etmeli, bilim üreten bir toplum olma bilincini çocuklarımıza aşılamalıyız” dedi. Yerlika, fuarda emeği geçen herkesi kutlayarak, öğrencilerin ileriki hayatlarında başarılı olmalarını diledi. Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesini, programa katılan davetliler gerçekleştirdi. Açılış sonrası davetliler, 4006 Bilim Fuarında sergilenen projeleri inceledi. Özalın, öğrencilerle sohbet edip projeler hakkında bilgi aldı.

20’nin üzerinde projenin yer aldığı sergide göz sağlığını bozmayacak, ortam aydınlığına göre ışık ayarlaması yapabilen “Okuyan Gözlük”, spor yaparken elektrik enerjisi üreten “Bilim ve Müzik”, hızlı düşünme becerisini ve dil öğrenimini kolaylaştıran “Skipping” isimli oyunlar dikkat çekti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.